top of page
WhatsApp Image 2021-09-09 at 15.43.47.jpeg

קורס הורים - לילדים מבוגרים

לעלות על דרך המלך ביחסים עם ילדינו המבוגרים

כמעט כל אחד שילדיו חוצים את שנות ה – 30 מגלה מהר מאד שהוא זקוק למפה על מנת לנווט את דרכו בנבכי ההורות הבוגרת. בדיוק בשל כך פיתחנו את המודל - "תנאים של חיבה" שעוסק בקשר בין הורים מבוגרים לילדים מבוגרים ועל בסיסו בנינו את קורס ההורים.

האם אני מרגישה נינוחה במחיצת ילדי המבוגרים? האם אני נוטה לאבד את עצמי בתוך הקשר ולהתמקד באופן מוגזם בילדי? האם אני יכול לסמוך ולתת אמון בילדי? אם אתם עונים על השאלות המצורפות ומרגישים אי נוחות ומתח מזדחל לו בגרון, מקומכם איתנו! בואו נעשה סדר נבין מה קורה ולמה ונפעל לטובת כיוון חדש ביחסים.

תוכנית הקורס - 10 מפגשי זום, 1.5 שעות כל מפגש

הכרות עם המודל 'תנאים של חיבה': הכרות וחשיפת 3 המהויות של המודל: מבנה, מתח, ריפוי.

א-סימטריה: המבנה הייחודי והקיצוני ביותר בחיינו.

העץ הנדיב: דרמת יחסי התפקיד וחיפוש אחר איזון בין צורכי ההורה וצורכי הילד.

נפרדים ולא מתנתקים: איך עושים את זה?

תנועת היחסים - "מסע כזה, של שנים רבות הוא מתחיל ביום שבו אבי חיבק אותי…"

לחבק את המציאות שחרור מתמונות אידיאליות ואכזבות.

"אמא את וגם אני, בשנאה ואהבה, בין כוח וחולשה…" על אשמות והאשמות.

לרפא את היחסים - אחריות ואמפטיה הורית.

להביא סליחה אל הקשר.

מפגש מסכם אינטגרציה בין כל התובנות.

למי מתאים הקורס?

הקורס מתאים לכל הורה לילדים מבוגרים שכבר עזבו את הבית או "נתקעו" בבית  לכל הורה שילדיו כבר נישאו ויש להם ילדים, (נכדים) לכל הורה שהבטן שלו מתהפכת לפעמים בגלל משפט שהילד זרק... לכל הורה שמרגיש שקשה לו לאכזב את הילדים שלו וגם לזה שמרגיש לפעמים אשם. לכל הורה שרוצה להבין יותר למה לעזאזל הילד מתרחק ממנו. לכל הורה שרוצה להרחיב את ההנאה שלו מהקשר עם הילדים המבוגרים שלו.

מועדי הקורסים הקרובים

הרשמה לקורס

קורס בזום

מועד: 1.5.23, ימי שני

מספר מפגשים: 10

שעות: 18:00 - 19:30

עלות: 1600 ש"ח במקום 1850 ש"ח בהנחה מיוחדת עד יום רביעי 20.4.23, (אפשרות ל 3 תשלומים).

ללא תנאים מוקדמים, אך עם תנאים של חיבה, עברנו שנה נפלאה. בעזרת 10 התובנות למדנו איך הרגלים לשנות, להוביל מילדינו לדרכים נפרדות, לקבל את הפער בין תמונה אידיאלית למציאות, להכיר בבחירות שלנו ולקחת עלייהן אחריות. למדנו איך ביחסים אסימטריים להבין את הפער, ואיך להחליף אשמה בצער, אמרת שאכזבה היא חלק בלתי נמנע מיחסים והבנו שאין טעם לחכות לניסים... וכך, מצוידת ב 10 התובנות, אני מבטיחה לעצמי לנסות ולשנות, מקווה להמשיך את זה המסע, מסע שאין לו סוף, שמביא לחיינו כל כך הרבה טוב." 
אוסנת - 
קבוצת נופית, 2020

המלצות

מנחות הקורס

עליזה חושן

עליזה חושן - תנאים של חיבה.jpg

דרך ארוכה עבר הקשר עם הוריי במהלך 54 שנות חיי .סיפור יחסיי איתם נחלק לשני פרקים, שונים מאד זה מזה. בפרק הראשון, היו יחסיי איתם מאופיינים בקשר קרוב, שאמנם לא חפו מקשיים אך בכל זאת היו שזורים בהם גם הרבה רגעי קירבה שימחה. הפרק השני , מאופיין בחוויה, מורכבת יותר מבחינה נפשית ורגשית. המסע מנפרדות לאחדות בקשר איתם הוא אחד ממסעות חיי המאלפים ביותר.

אני בוגרת תואר שני בחוג לסוציולוגיה באוניברסיטה העברית, במגמת פסיכולוגיה חברתית. ליוויתי אנשים בתהליכי יעוץ וטיפול וזכיתי לצמוח ביחד עם האחרים במסעות החיים. אני מרצה בחוג לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי בהרצליה.

אני אמא לשלוש בנות: עדי, טל ושירה שמשמשות לי יומיום כמראה ודרכן אני לומדת על היחסים המורכבים ועל דרכיה המיוחדות של האהבה. אני בת זוגו של יורם שמביא להורות המשותפת שלנו הרבה רגישות ומסירות.

דפנה ברקת

דפנה ברקת - תנאים של חיבה.JPG

החל מגיל ההתבגרות אני פוסעת בנתיב שונה מהנתיב של הורי…
יותר ויותר פניתי לים הפתוח ויחד עם זאת, לא רציתי להתנתק לגמרי מנמל הבית, רק רציתי שיהיו לו איכויות עמוקות יותר. חירותי, הייתה חשובה לי, להורי לא היה פשוט אך הם למדו לכבד אותה. הגם ששמחתי בחופש שלי עדיין חשתי כאב שהעלה שאלות ביחס לעצמאות שלי. התרחקתי מהורי פיזית ונפשית ובכל זאת המשכתי לחזור אל העבר ליחסים איתם שמצאתי שוב ושוב כמה הם מופנמים בתוכי ומשפיעים עלי.

 

אני פסיכולוגית קלינית ובדרכי אני פוגשת ומלווה יחידים, זוגות וקבוצות – מילדים והוריהם ועד מנהלים בכירים, באירגונים שונים וגם בקליניקה. אני אוהבת ליזום וליצור מרעיון קטן מיזם גדול וכך קרה גם הפעם – לשמחתי פגשתי את עליזה וביחד הבאנו לעולם את תנאים של חיבה.

אני אמא לשלושה ילדים -תומר גאיה ונטע, ילדים בוגרים ומתבגרים ש"עושים לי בי"ס" ליחסים בכל יום . אני גם בת זוג לאיש אחד -אמיר שנושא איתי ביחד את מלאכת ההורות ומורכבויותיה...

צור קשר
bottom of page