top of page

יום ב׳, 02 במאי

|

הרצאה בזום - עלות 30 ש"ח

הרצאה בזום - בדיוק כשנראה שההורות מאחורינו נפתחים פצעים ישנים מול ילדנו הבוגרים 2.5.22

בדיוק כשנראה שההורות מאחורינו וילדנו כבר בוגרים ואף הורים בעצמם, נפתחים פצעים ישנים ונולדים אתגרים חדשים. זה בדיוק הזמן להתבונן מחדש בקשר הזה ולראות את המוכר בעיניים חדשות.

ההרשמה סגורה
אירועים אחרים
הרצאה בזום - בדיוק כשנראה שההורות מאחורינו נפתחים פצעים ישנים מול ילדנו הבוגרים 2.5.22
הרצאה בזום - בדיוק כשנראה שההורות מאחורינו נפתחים פצעים ישנים מול ילדנו הבוגרים 2.5.22

מתי ואיפה?

02 במאי 2022, 19:00 – 20:30 GMT‎+3‎

הרצאה בזום - עלות 30 ש"ח

על האירוע

הקשר עם ילדים מבוגרים שמתנהל לעיתים מתוך זהירות ומתח מעורר כאב בהורים מבוגרים. שאלות חדשות מתעוררות: האם הם פוגשים אותנו רק מתוך מחויבות? למה הם לא מזמינים אף פעם? למה הם לא רואים שקשה לנו וממשיכים עם הדרשנות שלהם? 

בעוד שהחברה מכירה מאד בחשיבות הורות בגיל הרך ובגיל ההתבגרות, היא איננה נותנת דעתה על ההורות בגיל המבוגר. עם זאת גם כאשר הילד הופך למבוגר ההורות אינה מסתיימת הורה נשאר הורה והילד נשאר ילד. אמנם ההורה כבר לא אחראי לחינוך וגידול הילד אבל נשאלת השאלה - האם אין להורה משהו ייחודי שיוכל לתרום בו לקשר הזה בשלב זה?

האם באמת כל מה שיוכל לתת מסתכם בעזרה פונקציונאלית?

'תנאים של חיבה' הוא מודל שמאמין ביכולת של ההורים המבוגרים, להשתנות ולהכניס לחיים שלהם חוויה הדדית וקרובה בינם לבין ילדיהם. המודל שם דגש רב על התנועה ככוח שמוביל את החיים ומזמינה את ההורים לחבור לכוח הזה במקום להיצמד לחוויית התקיעות, הקיבעון והיעדר השינוי 'ככה זה ואין מה לעשות'.

מודל 'תנאים של חיבה', פותח על ידי דפנה ברקת, פסיכולוגית קלינית ועליזה חושן מרצה לפסיכולוגיה חברתית שמנחות קבוצות הורים. 

המיזם הוא פרי של פיתוח חדשני וייחודי שבא לתת מענה לנישה חסרה של הורים בגיל השלישי שזקוקים מאד להכוונה והדרכה.

הצטרפו אלינו להרצאת חשיפה של שעה וחצי בזום ביום שני  2.5 בשעה 19:00-20:30.

עלות ההרצאה: 30 ש"ח.

תשלום:

  • הרשמה ותשלום להרצאת מבוא

    ‏30.00 ₪
    המכירה הסתיימה

סך הכל

‏0.00 ₪

שתפו לחברים שלכם ב:

מפתחת מודל "תנאים של חיבה"
בשיתוף עם דפנה ברקת

עליזה חושן היא יועצת אישית ומשפחתית ומפתחת המודל 'תנאים של חיבה' יחד עם דפנה ברקת – מודל שעוסק בקשר שבין הורים וילדים מבוגרים. עליזה למדה באוניברסיטה העברית תואר שני בחוג לסוציולוגיה, במגמת פסיכולוגיה חברתית. שנים רבות היא ליוותה ארגונים ואנשים בתהליכי יעוץ וטיפול וזכתה לצמוח ביחד עם אחרים במסעות החיים. כיום היא גם משמשת כמרצה לפסיכולוגיה ארגונית, בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת רייכמן.
 

עליזה נשואה ליורם חושן (מנהל פיננסי) ולהם שלוש בנות: עדי, טל ושירה - בשנות העשרים לחייהן. בנותיה משמשות לה כמראה ודרכן היא לומדת על היחסים המורכבים ועל דרכיה המיוחדות של האהבה. הורות הייתה נדבך מרכזי בזהות האישית של עליזה והיא העסיקה אותה אישית ומקצועית שנים רבות. עליזה הנחתה קבוצות הורים בשלב ההורות הצעירה ותמכה באנשי חינוך וטיפול בגיל הרך וביה"ס יסודי, בסוגיות רבות הנוגעות לחינוך ולנושאים רגשיים. הורות מעסיקה אותה גם בשלב הבוגר והיא ממשיכה ללמוד ולחקור את התחום הזה ולפתח ידע וכלים תומכים.
 

דרך ארוכה עבר הקשר של עליזה  עם הוריה, מאז שנולדה ב1965. סיפור יחסיה איתם נחלק לשני פרקים, שונים מאד זה מזה. בפרק הראשון, היו יחסיה איתם מאופיינים בקשר קרוב, שאמנם לא חף מקשיים ובכל זאת היו שזורים בהם גם הרבה רגעי קירבה שימחה. הפרק השני , מאופיין בחוויה, מורכבת יותר מבחינה נפשית ורגשית. המסע מנפרדות לאחדות בוגרת  בקשר איתם היה אחד ממסעות חייה המאלפים ביותר. עליזה עסוקה מאד באתגרים של המשפחה המבוגרת ומעוניינת לסייע למשפחות בפיתוח הקשרים במשפחה בשלב המאתגר הזה מתוך כוונה להגביר את ההרמוניה הבין דורית : כך שיבנו גשרים משפחתיים ותתפתח יותר סולידריות ואחדות משפחתית.

עליזה חושן

IMG_6402 -min.JPG
bottom of page