top of page
עיצוב ללא שם (11).jpg

קורס הורים - לילדים מבוגרים

לעלות על דרך המלך ביחסים עם ילדינו המבוגרים

כמעט כל אחד שילדיו חוצים את שנות ה – 30 מגלה מהר מאד שהוא זקוק למפה על מנת לנווט את דרכו בנבכי ההורות הבוגרת. בדיוק בשל כך פיתחנו את המודל - "תנאים של חיבה" שעוסק בקשר בין הורים מבוגרים לילדים מבוגרים ועל בסיסו בנינו את קורס ההורים.

האם אני מרגישה נינוחה במחיצת ילדי המבוגרים? האם אני נוטה לאבד את עצמי בתוך הקשר ולהתמקד באופן מוגזם בילדי? האם אני יכול לסמוך ולתת אמון בילדי? אם אתם עונים על השאלות המצורפות ומרגישים אי נוחות ומתח מזדחל לו בגרון, מקומכם איתנו! בואו נעשה סדר נבין מה קורה ולמה ונפעל לטובת כיוון חדש ביחסים.

תוכנית הקורס - 8 מפגשי זום, 2 שעות כל מפגש

הכרות עם המודל 'תנאים של חיבה': הכרות וחשיפת 3 המהויות של המודל: מבנה, מתח, ריפוי.

א-סימטריה: המבנה הייחודי והקיצוני ביותר בחיינו.

העץ הנדיב: דרמת יחסי התפקיד וחיפוש אחר איזון בין צורכי ההורה וצורכי הילד.

נפרדים ולא מתנתקים: איך עושים את זה?

תנועת היחסים - "מסע כזה, של שנים רבות הוא מתחיל ביום שבו אבי חיבק אותי…"

לחבק את המציאות שחרור מתמונות אידיאליות ואכזבות.

"אמא את וגם אני, בשנאה ואהבה, בין כוח וחולשה…" על אשמות והאשמות.

לרפא את היחסים - אחריות ואמפטיה הורית.

להביא סליחה אל הקשר.

מפגש מסכם אינטגרציה בין כל התובנות.

למי מתאים הקורס?

הקורס מתאים לכל הורה לילדים מבוגרים שכבר עזבו את הבית או "נתקעו" בבית  לכל הורה שילדיו כבר נישאו ויש להם ילדים, (נכדים) לכל הורה שהבטן שלו מתהפכת לפעמים בגלל משפט שהילד זרק... לכל הורה שמרגיש שקשה לו לאכזב את הילדים שלו וגם לזה שמרגיש לפעמים אשם. לכל הורה שרוצה להבין יותר למה לעזאזל הילד מתרחק ממנו. לכל הורה שרוצה להרחיב את ההנאה שלו מהקשר עם הילדים המבוגרים שלו.

מועדי הקורסים הקרובים

הרשמה לקורס

קורס הורים פרונטלי

מספר מפגשים: 7

מועד ומקום: יפורסם אחרי החגים

שעות: 18:00 - 20:30

עלות: 1850 ש"ח
הצטרפו בהרשמה המוקדמת ב-1600 ש"ח
(אפשרות ל 3 תשלומים).

קורס הורים בזום

מועד: יפורסם אחרי החגים

מספר מפגשים: 8

שעות: 18:00 - 20:00

עלות: 1850 ש"ח
הצטרפו בהרשמה המוקדמת ב-1600 ש"ח
(אפשרות ל 3 תשלומים).

המלצות

"אין מילים בפינו להודות לך על הטובה שהענקת לנו מפרי עמלך ואין באפשרותנו לתאר לך את התועלת הנפלאה והתובנות החדשות שחשפת בפנינו. התחושה היא לא רק של חידוש עצום אלא היפוך המידע שהיה בידנו עד כה. וזה מראה כמה המידע הזה היה הכרחי בעבורנו. כמה הוא מכוון וכמה הוא מרגיע. ואת כל הטובה הזאת העברת לנו בנועם נפלא, ברגישות ובעדינות מיוחדת האופיינית לך. עוררת בנו חזק , היטב את רגש החמלה עלינו ועל כל הסובבים אותנו, יהיה אשר יהיה ואז יוצא לנו לימוד זכות עצומה עלינו ועל הזולת שזה לבד מתנה גדולה מאד בפני עצמה. כל זאת בלי לדלג על עירנות ומודעות מופלגת בכל המתרחש סביבנו...." 
קבוצת בני משפחה מטפלים בני ברק, ינואר
 2020

מנחת הקורס

עליזה חושן - תנאים של חיבה.jpg

עליזה חושן

עליזה חושן היא יועצת אישית ומשפחתית ומפתחת המודל 'תנאים של חיבה' יחד עם דפנה ברקת – מודל שעוסק בקשר שבין הורים וילדים מבוגרים. עליזה למדה באוניברסיטה העברית תואר שני בחוג לסוציולוגיה, במגמת פסיכולוגיה חברתית. שנים רבות היא ליוותה ארגונים ואנשים בתהליכי יעוץ וטיפול וזכתה לצמוח ביחד עם אחרים במסעות החיים. כיום היא גם משמשת כמרצה לפסיכולוגיה ארגונית, בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת רייכמן .


עליזה נשואה ליורם חושן (מנהל פיננסי) ולהם שלוש בנות: עדי, טל ושירה - בשנות העשרים לחייהן. בנותיה משמשות לה כמראה ודרכן היא לומדת על היחסים המורכבים ועל דרכיה המיוחדות של האהבה. הורות הייתה נדבך מרכזי בזהות האישית של עליזה והיא העסיקה אותה אישית ומקצועית שנים רבות. עליזה הנחתה קבוצות הורים בשלב ההורות הצעירה ותמכה באנשי חינוך וטיפול בגיל הרך וביה"ס יסודי, בסוגיות רבות הנוגעות לחינוך ולנושאים רגשיים. הורות מעסיקה אותה גם בשלב הבוגר והיא ממשיכה ללמוד ולחקור את התחום הזה ולפתח ידע וכלים תומכים.

צור קשר
bottom of page