top of page

יום א׳, 26 ביוני

|

הרצאה בזום - עלות 30 ש"ח

הרצאה בזום - כאב ההתפכחות או למה ילדים מתרחקים?? 26.6.22

אם אתם הורים לילדים בני 25, 30, 40 ואף יותר, לא תרצו לפספס את ההרצאה הזאת: ביום ראשון 26/6 בשעה 20:00: ׳כאב ההתפכחות׳ או למה הילדים המבוגרים שלנו מתרחקים??

ההרשמה סגורה
אירועים אחרים
הרצאה בזום - כאב ההתפכחות או למה ילדים מתרחקים?? 26.6.22
הרצאה בזום - כאב ההתפכחות או למה ילדים מתרחקים?? 26.6.22

מתי ואיפה?

26 ביוני 2022, 20:00 – 21:30 GMT‎+3‎

הרצאה בזום - עלות 30 ש"ח

על האירוע

ההרצאה תפתח לכם צוהר לתודעה חדשה ביחס לקשר בין הורים וילדים מבוגרים ותסייע לכם להשפיע עליו ולהעלות אותו על דרך המלך.

הבטיחו את השתתפותכם.

ההרצאה תועבר ע"י עליזה חושן ודפנה ברקת, מפתחות המודל "תנאים של חיבה".

על מה נדבר בהרצאה? 

דווקא כשנדמה שהיחסים אמורים להרגע ולהתייצב, דווקא כשהילדים גדלו ונדמה שהם פחות זקוקים לנו דווקא אז הקשר משנה צורה ומתנהל לא פעם מתוך זהירות ומתח. 

הילדים כועסים, מאשימים, מרוחקים, חסרי סבלנות ואנחנו לא מבינים מה קרה? למה עכשיו פתאום?

 הכאב הזה הוא מנת חלקם של הורים רבים .

בתווך בין הורים וילדים עומדים זיכרונות וסיפורי עבר שיש בהם כאבים לשני הצדדים. כאבים אלו משתקים ומקבעים את הקשר ומונעים ממנו להתפתח, להתאוורר להתחדש ובסופו של דבר להיפגש באופן הדדי יותר.

בעוד שהחברה מכירה מאד בחשיבות הורות בגיל הרך ובגיל ההתבגרות, היא איננה נותנת דעתה על ההורות בגיל המבוגר. עם זאת גם כאשר הילד הופך למבוגר ההורות אינה מסתיימת הורה נשאר הורה הילד נשאר ילד וכאבים צפים וצובעים את הקשר בצבעים אפורים. לאן נעלמה השמחה? צהלות האהבה?

`תנאים של חיבה` הוא מודל שמאמין ביכולת של ההורים המבוגרים, להשתנות ולהכניס לחיים שלהם חוויה הדדית וקרובה בינם לבין ילדיהם. המודל שם דגש רב על התנועה ככוח שמוביל את החיים ומזמינה את ההורים לחבור לכוח הזה במקום להיצמד לחוויית התקיעות, הקיבעון והיעדר השינוי `ככה זה ואין מה לעשות׳.

המודל `תנאים של חיבה`, הוא פרי של פיתוח חדשני וייחודי שבא לתת מענה לנישה חסרה של הורים בגיל השלישי שזקוקים מאד להכוונה והדרכה.

ההרצאה בעלות של 30 ₪

תשלום:

  • הרשמה ותשלום להרצאת מבוא

    ‏30.00 ₪
    המכירה הסתיימה

סך הכל

‏0.00 ₪

שתפו לחברים שלכם ב:

מפתחת מודל "תנאים של חיבה"
בשיתוף עם דפנה ברקת

עליזה חושן היא יועצת אישית ומשפחתית ומפתחת המודל 'תנאים של חיבה' יחד עם דפנה ברקת – מודל שעוסק בקשר שבין הורים וילדים מבוגרים. עליזה למדה באוניברסיטה העברית תואר שני בחוג לסוציולוגיה, במגמת פסיכולוגיה חברתית. שנים רבות היא ליוותה ארגונים ואנשים בתהליכי יעוץ וטיפול וזכתה לצמוח ביחד עם אחרים במסעות החיים. כיום היא גם משמשת כמרצה לפסיכולוגיה ארגונית, בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת רייכמן.
 

עליזה נשואה ליורם חושן (מנהל פיננסי) ולהם שלוש בנות: עדי, טל ושירה - בשנות העשרים לחייהן. בנותיה משמשות לה כמראה ודרכן היא לומדת על היחסים המורכבים ועל דרכיה המיוחדות של האהבה. הורות הייתה נדבך מרכזי בזהות האישית של עליזה והיא העסיקה אותה אישית ומקצועית שנים רבות. עליזה הנחתה קבוצות הורים בשלב ההורות הצעירה ותמכה באנשי חינוך וטיפול בגיל הרך וביה"ס יסודי, בסוגיות רבות הנוגעות לחינוך ולנושאים רגשיים. הורות מעסיקה אותה גם בשלב הבוגר והיא ממשיכה ללמוד ולחקור את התחום הזה ולפתח ידע וכלים תומכים.
 

דרך ארוכה עבר הקשר של עליזה  עם הוריה, מאז שנולדה ב1965. סיפור יחסיה איתם נחלק לשני פרקים, שונים מאד זה מזה. בפרק הראשון, היו יחסיה איתם מאופיינים בקשר קרוב, שאמנם לא חף מקשיים ובכל זאת היו שזורים בהם גם הרבה רגעי קירבה שימחה. הפרק השני , מאופיין בחוויה, מורכבת יותר מבחינה נפשית ורגשית. המסע מנפרדות לאחדות בוגרת  בקשר איתם היה אחד ממסעות חייה המאלפים ביותר. עליזה עסוקה מאד באתגרים של המשפחה המבוגרת ומעוניינת לסייע למשפחות בפיתוח הקשרים במשפחה בשלב המאתגר הזה מתוך כוונה להגביר את ההרמוניה הבין דורית : כך שיבנו גשרים משפחתיים ותתפתח יותר סולידריות ואחדות משפחתית.

עליזה חושן

IMG_6402 -min.JPG
bottom of page