top of page

לצפייה ישירה במחשב

|

סדרת הרצאות אונליין

"משפחה לא בוחרים"

״משפחה לא בוחרים״ - על התמודדות עם אתגרי המשפחה המורחבת. איך נקיים את המרחב של המשפחה הבוגרת הרחבה? איך נטפל במתחים? איך נגשים את חלומנו ליחסים טובים בין כולם? על שאלות אלו ועוד נענה בסדרה הזו.

"משפחה לא בוחרים"
"משפחה לא בוחרים"

מתי ואיפה?

לצפייה ישירה במחשב

סדרת הרצאות אונליין

על האירוע

פורמט: סדרה של 3 הרצאות. שעה וחצי כל הרצאה.

עלות: 270 ש"ח בלבד.

הרצאה ראשונה - ׳שבת אחים גם יחד׳

על היחסים המורכבים בין אחים בשלב הבוגר של החיים.

הרצאה שנייה - ׳אחותי כלה׳

על היחסים עם אלו שהצטרפו למשפחה ועל הדרמות שנוצרות בין המחותנים לבני הזוג של ילדיהם.

הרצאה שלישית- ׳האור בקצה המנהרה׳

על יחסים עם נכדים ומשמעות הקשר עם הדור הצעיר והשפעתו על היחסים עם ילדינו הבוגרים.

תכנים:

האחים רבים בינהם ומסרבים להשתתף ביחד בארוע משפחתי, בליל הסדר או בחתונת בן הדוד. יש ביניהם מתח ואני הייתי רוצה שהם יהיו חברים – מה עושים?

הכלה לא מדברת איתנו, הבית סגור בפנינו, היא לא מזמינה ולא מציעה קפה והיא לא אומרת לנו שלום, האם נוכל לדבר איתה ישירות?

הנכד מדבר איתנו על ההורים שלו הוא כועס וחושב שלהורים לא אכפת ממנו. אני רוצה להקשיב לו באמפתיה אך גם מתקשה לשמוע את הביקורת שלו על הבת שלי-אמא שלו. איך נכון להגיב במצב כזה?

מה מותר ומה אסור?

בעוד שבחברה המסורתית נתנו כבוד רב למבוגרים, לזקני השבט ומעמד ההורים המבוגרים היה ברור. בעוד שבעבר גם הילדים המבוגרים ובני זוגם ידעו שהם נדרשים לציית להוריהם, הרי שבחברה המודרנית מעמדם של ההורים המבוגרים נשחק והילדים הם אלו, שבמקרים רבים, קובעים ומכתיבים את אופי הקשר ואיכותו במשפחה המורחבת וקובעים את הנורמות המקובלות ביחסים.

איך נקיים את המרחב של המשפחה הבוגרת הרחבה?

איך נטפל במתחים? איך נגשים את חלומנו ליחסים טובים בין כולם?

למשפחה מגובשת, קרובה?

לשאלות אלו ואחרות נתייחס בסדרה

מבצע לזמן מוגבל!

קבלו 10% הנחה ברכישת סדרת הרצאות עד סוף השבוע.

הזינו את קוד הקופון בשלב התשלום: sidra10

או רכשו 2 סדרות וקבלו את השלישית במתנה.

למימוש המבצע ולבירורים נוספים ניתן לפנות אלינו בוואצאפ:

שתפו לחברים שלכם ב:

מפתחת מודל "תנאים של חיבה"
בשיתוף עם דפנה ברקת

עליזה חושן היא יועצת אישית ומשפחתית ומפתחת המודל 'תנאים של חיבה' יחד עם דפנה ברקת – מודל שעוסק בקשר שבין הורים וילדים מבוגרים. עליזה למדה באוניברסיטה העברית תואר שני בחוג לסוציולוגיה, במגמת פסיכולוגיה חברתית. שנים רבות היא ליוותה ארגונים ואנשים בתהליכי יעוץ וטיפול וזכתה לצמוח ביחד עם אחרים במסעות החיים. כיום היא גם משמשת כמרצה לפסיכולוגיה ארגונית, בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת רייכמן.
 

עליזה נשואה ליורם חושן (מנהל פיננסי) ולהם שלוש בנות: עדי, טל ושירה - בשנות העשרים לחייהן. בנותיה משמשות לה כמראה ודרכן היא לומדת על היחסים המורכבים ועל דרכיה המיוחדות של האהבה. הורות הייתה נדבך מרכזי בזהות האישית של עליזה והיא העסיקה אותה אישית ומקצועית שנים רבות. עליזה הנחתה קבוצות הורים בשלב ההורות הצעירה ותמכה באנשי חינוך וטיפול בגיל הרך וביה"ס יסודי, בסוגיות רבות הנוגעות לחינוך ולנושאים רגשיים. הורות מעסיקה אותה גם בשלב הבוגר והיא ממשיכה ללמוד ולחקור את התחום הזה ולפתח ידע וכלים תומכים.
 

דרך ארוכה עבר הקשר של עליזה  עם הוריה, מאז שנולדה ב1965. סיפור יחסיה איתם נחלק לשני פרקים, שונים מאד זה מזה. בפרק הראשון, היו יחסיה איתם מאופיינים בקשר קרוב, שאמנם לא חף מקשיים ובכל זאת היו שזורים בהם גם הרבה רגעי קירבה שימחה. הפרק השני , מאופיין בחוויה, מורכבת יותר מבחינה נפשית ורגשית. המסע מנפרדות לאחדות בוגרת  בקשר איתם היה אחד ממסעות חייה המאלפים ביותר. עליזה עסוקה מאד באתגרים של המשפחה המבוגרת ומעוניינת לסייע למשפחות בפיתוח הקשרים במשפחה בשלב המאתגר הזה מתוך כוונה להגביר את ההרמוניה הבין דורית : כך שיבנו גשרים משפחתיים ותתפתח יותר סולידריות ואחדות משפחתית.

עליזה חושן

IMG_6402 -min.JPG
bottom of page